Planuojama, jog šių metų gruodžio mėnesį bus paskelbta nauja ES paramos priemonė verslui: “COVID-19 Produktai LT”.
Priemonės tikslas – skatinti investicijas į kovai su COVID-19 reikalingų produktų gamybą.
Remiama veikla – kovai su COVID-19 reikalingų produktų gamyba:
- atitinkamų vaistinių preparatų (įskaitant vakcinas) ir gydymo priemonių, jų tarpinių produktų, vaistų veikliųjų medžiagų ir žaliavų gamyba;
- medicinos priemonių, ligoninių ir medicinos reikmenų (įskaitant ventiliatorius, apsauginius drabužius ir priemones, taip pat diagnostikos priemones) ir būtinų žaliavų gamyba;
- dezinfekavimo priemonių ir jų tarpinių produktų bei jų gamybai būtinų cheminių žaliavų gamyba;
- duomenų rinkimo ir (arba) tvarkymo priemonių, skirtų kovai su COVID-19, gamyba.
Paraiškų teikimo terminas – projektų atranka pagal Priemonę bus atliekama tęstinės projektų atrankos būdu.
Projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 31 000 000 (trisdešimt vienas milijonas) eurų ES struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) lėšų, viršijant ES lėšas dėl Ateities ekonomikos DNR plano.
Pareiškėjai yra įmonės (mažos ir vidutinės), veikiančios ne trumpiau kaip trejus metus, kurių vidutinės metinės pajamos (įskaitant pareiškėjo įmonių grupės pajamas) per pastaruosius 3 finansinius metus arba per laiką nuo įmonės įregistravimo dienos (jeigu įmonė įregistruota vėliau nei prieš pastaruosius 3 finansinius metus) yra ne mažesnės kaip 145 000 eurų.
Projektų veiklų įgyvendinimo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 6 mėnesiai nuo finansuojamo projekto sutarties pasirašymo dienos. Projekto įgyvendinimo laikotarpis dėl objektyvių priežasčių gali būti pratęstas, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. liepos 1 d. Jei šešių mėnesių termino nesilaikoma, už kiekvieną vėlavimo mėnesį turi būti grąžinta 25 proc. suteiktos pagalbos sumos, išskyrus atvejus, kai vėluojama dėl priežasčių, kurių projekto vykdytojas negali kontroliuoti.
Projektas gali būti pradėtas įgyvendinti ne anksčiau nei 2020 m. vasario 1 d.
Didžiausia projektui ir vienai įmonei galima skirti finansavimo lėšų suma yra 1000000 (vienas milijonas) eurų.
Mažiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra 100000 (šimtas tūkstančių) eurų.
ES paramos intensyvumas – 80 proc. (plius ES parama didėja 15 procentiniais punktais, jeigu investavimas užbaigiamas per du mėnesius nuo pagalbos suteikimo dienos.).
Tinkamos es paramos išlaidos:
- investicinės sąnaudos išvardytų produktų gamybai būtinos įrangos, įrenginių ir kito ilgalaikio materialiojo turto, skirto gamybinei veiklai vykdyti, įsigijimo išlaidos (įskaitant jų transportavimo, projektavimo, sumontavimo, vietos (aikštelės) paruošimo, instaliavimo, paruošimo naudoti, išbandymo, apmokymo naudotis, saugos instruktažo, techninės priežiūros (kol vyksta montavimas, instaliavimas, paruošimas naudoti, išbandymas) ir susijusias išlaidas);
- investicinės sąnaudos, susijusios su nematerialaus turto įsigijimu (įskaitant licencijas, programinės įrangos diegimą, darbuotojų apmokymą ir susijusias išlaidas).
- Tinkamomis finansuoti išlaidomis, kurios patirtos iki masinės gamybos pradžios ir apskaičiuotos kaip su įrenginių bandymu susijusių veiklos sąnaudų ir veiklos pajamų, gautų iš bandomųjų gamybos ciklų, skirtumas, yra laikomos:
- projektą vykdančio personalo darbo užmokesčio išlaidos tiek, kiek tai susiję su įrangos, įrenginių bandymu;
- išorinių konsultacinių paslaugų, reikalingų įrangos, įrenginių diegimui ir bandymui, įsigijimas;
- žaliavų, medžiagų ir energijos sąnaudos, reikalingos naujų gamybos įrenginių bandymui.
Projekto vykdymo išlaidos (trečias punktas) gali sudaryti ne daugiau kaip 5 proc. visų tinkamų projekto išlaidų.
Komentarai ( 0 )