Viskas apie Europos paramą

Patarimai norintiems gauti Europos sąjungos paramą

Skatinti labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių skaitmeninimą, finansuojant elektroninių pardavimo sandorių sudarymo sprendimų diegimą, paslaugų ir produktų konfigūravimą ir vizualizaciją

Kviečiame dalyvauti kvietime:

Skatinti labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių skaitmeninimą, finansuojant elektroninių pardavimo sandorių sudarymo sprendimų diegimą, paslaugų ir produktų konfigūravimą ir vizualizaciją

 

 

 

 

 

 

Galimi pareiškėjai (kas gali gauti paramą?)

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus iki PĮP pateikimo, ir:

  • kurios metinės pardavimo pajamos iš savo pačios pagamintos produkcijos kiekvienais metais per pastaruosius dvejus finansinius metus sudaro ne mažiau kaip 51 proc. bendroje pardavimo struktūroje ir
  • vidutinės metinės pardavimo pajamos iš savo pagamintos produkcijos per pastaruosius dvejus finansinius metus arba per laikotarpį nuo įmonės įregistravimo dienos (jeigu MVĮ įregistruota mažiau kaip prieš 2 pastaruosius finansinius metus) yra ne mažesnės kaip 100 000 eurų, įgyvendinti projekte numatytas veiklas.

Paties pareiškėjo pagamintos produkcijos pardavimo pajamos – pajamos, gaunamos iš pagamintų prekių (suteiktų paslaugų) pardavimo per ataskaitinį laikotarpį ir nurodomos tokiuose dokumentuose, kurie įrodo paties pareiškėjo pagamintų prekių (suteiktų paslaugų) pardavimo mastą.

Pajamos, gaunamos už prekių ar paslaugų perpardavimą, nėra laikomos paties pareiškėjo pagamintos produkcijos pardavimo pajamomis.

Veikla

(ko siekiama?)

Remiama veikla: e. pardavimo sandorių sudarymo sprendimų diegimas ir (ar) vaizdinė konfigūracija (paslaugų ir produktų konfigūravimas ir vizualizacija).

Veikla skirta MVĮ persiorientuoti į produktų (jos gaminamų gaminių ir (ar) teikiamų paslaugų) skaitmeninimą, produktų elektroninę prekybą ir pristatymą.

E. pardavimo sandoris – gaminių ir (ar) paslaugų pirkimas–pardavimas internetu, sudaromas ir užfiksuojamas elektroninėje formoje. Kai perkančioji šalis, išsirinkusi perkamą prekę ir (ar) paslaugą ir suformavusi prekių krepšelį, įvykdo visus užsakymo žingsnius, kurių paskutinis yra mokėjimo būdo pasirinkimas ir patvirtinimas bei (arba) apmokėjimas, laikoma, kad tarp šalių atsirado pirkimo–pardavimo teisiniai santykiai ir e. pardavimo sandoris įvyko.

Paslaugos e. pardavimo sandoris laikomas įvykusiu tik tada, jei paslauga yra kaip veiklos už iš anksto nustatytą atlygį, kurioje dalyvauja klientas, rezultatas (įvykęs pirkimas–pardavimas), darantis poveikį klientui, jo nuosavybei arba palengvinantis produktų, įskaitant finansinį turtą, mainus. Paslaugos rezervacija, avanso sumokėjimas ir pan. nėra laikomas įvykusiu e. pardavimo sandoriu.

 E. pardavimo sandorio sudarymo sprendimas – informacinėmis technologijomis paremti sprendimai, leidžiantys vykdyti produkcijos (gaminių ir (ar) paslaugų) pirkimo ir pardavimo procesą internetu, įskaitant ir gaminių ir (ar) paslaugų paieškos, krepšelio (užsakymo) suformavimo, mokėjimo atlikimo bei užsakymo įvykdymo ir valdymo funkcijas (pavyzdžiui, el. parduotuvė, „verslas verslui“ (B2B), „verslas vartotojui“ (B2C) sprendimai, įskaitant ir integraciją su išteklių valdymo sistemomis tiek, kiek tai būtina e. pardavimo sandorio sudarymo sprendimui).

 

Pagrindiniai parametrai, apribojimai ir prioritetai

Netinkamas pareiškėjas:

  • jeigu pareiškėjas ir (arba) ūkio subjektas (-ai), kuriam (-iems) priklauso pareiškėjas, yra priskiriami sunkumų patiriančios įmonės;
  • pareiškėjai, gavę finansavimą pagal priemonę Nr. 13.1.1-LVPA-K-860 „E. komercijos modelis COVID-19“.

Projekto įgyvendinimo trukmė – 12 mėn.

DĖMESIO! Norint gauti paramą, būtina atitikti šią sąlygą: įgyvendinus projektą, MVĮ bus priskirtina prie aukštą skaitmeninio intensyvumo lygį turinčių įmonių – vertinama, kiek ir kokias skaitmenines technologijas MVĮ naudos praėjus 1 metams po projekto įgyvendinimo.

Pateikiama MVĮ analizė, kurioje pagrindžiamas kiekvienos technologijos poreikis ir pritaikymas MVĮ veikloje.

Turi būti pasirenkamos bet kurios ne mažiau kaip 7 skaitmeninės technologijos iš 12:

  1. internetą MVĮ naudoja ne mažiau kaip 50 proc. dirbančių darbuotojų;
  2. informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų ištekliai;
  3. naudojamas spartusis internetas (ne mažiau kaip 30 Mbps);
  4. mobilieji interneto prietaisai naudojami ne mažiau kaip 20 proc. MVĮ darbuotojų;
  5. interneto svetainė;
  6. interneto svetainė su sudėtingomis funkcijomis;
  7. socialiniai tinklai;
  8. mokama reklama internete;
  9. MVĮ, perkančios debesų kompiuterijos paslaugas;
  10. automatizuotam apdorojimui tinkamų e. sąskaitų siuntimas;
  11. e. komercijos internetinė prekyba sudaro ne mažiau kaip 1 proc. visos apyvartos;
  12. „verslo vartotojui“ (B2C) internetinė prekyba sudaro daugiau kaip 10 proc. visos internetinės prekybos.

Prioritetiniai kriterijai:

  1. Projekto efektyvumas (santykis tarp pareiškėjo pajamų augimo ir prašomos paramos) – iki 50 balų.
  2. Projektą įgyvendins MVĮ, kuri savo veikloje neturi įdiegtų e. pardavimo sandorių sudarymo, produktų konfigūravimo ir vizualizacijos sprendimų – iki 25 balų.
  3. Projektą vykdys labai maža ir maža įmonė– iki 25 balų.

Būtina surinkti mažiausiai 40 balų.

 

 

 

 

 

 

Maksimali parama įmonei bei tinkamos ir netinkamos išlaidos

 

(kiek galima gauti ir ką finansuoja?)

Kvietimui skiriama 5 mln. eurų Sostinės ir 7 mln. Vidurio ir vakarų Lietuvos regionui.

Didžiausias finansavimo (paramos) intensyvumas: 50 proc.

Paramos finansavimo sumos (de minimis taisyklė):

  • 25 000 eurų e. pardavimo sandorių sudarymo sprendimų diegimui;
  • 25 000 eurų vaizdinei konfigūracijai* (paslaugų ir produktų konfigūravimui ir vizualizacijai;
  • 50 000 eurų vykdant abi veiklas: elektroninių pardavimo sandorių sudarymo sprendimų diegimą ir vaizdinę konfigūraciją (paslaugų ir produktų konfigūravimą ir vizualizaciją).

*Vaizdinė konfigūracija (paslaugų ir produktų konfigūravimas ir vizualizacija) – informacinėmis technologijomis paremtas procesas, leidžiantis keisti produkto parametrus ir matyti tuos pokyčius interaktyviame skaitmeniniame produkto modelyje.

Tinkamos finansuoti projekto išlaidos:

  • su projekto remiama veikla susijusių paslaugų, darbų pirkimo išlaidos;
  • netiesioginės išlaidos.

Netinkamomis finansuoti išlaidomis laikomos išlaidos:

  • fotografavimo, filmavimo ir kitos paslaugos;
  • naujos išteklių valdymo sistemos diegimas (pavyzdžiui, verslo valdymo sistema (VVS), išteklių valdymo sistema (ERP), klientų valdymo sistema (CRM), gamybos ir paslaugų užsakymo valdymo informacinių technologijų (IT) sprendimai);
  • atskiri e. pardavimo sandorių sprendimo funkcionalumų tobulinimai;
  • prisijungimo prie el. prekyviečių (pvz.: Etsy, Amazon, Ebay, Alibaba) išlaidos (pavyzdžiui, komisiniai mokesčiai, narystės mokesčiai ir pan.).
Kas galės padėti parengti projektą? Tel. 8 (687) 17007 / 8 (612) 14911

info@europosparama.lt

 

Finansinės paskatos startuoliams ir atžalinėms įmonėms kurti DI, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktus ir sprendimus

Paskelbtas senai lauktas ES paramos kvietimas:

Finansinės paskatos startuoliams ir atžalinėms įmonėms kurti dirbtinio intelekto, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktus ir sprendimus

Šio kvietimo pagrindinės sąlygos:

 

Tikslas

(ko siekiama?)

Sukurti produktą/sprendimą, kuris apibūdinamas sekančiai:

 

tiražuojamas gaminys, procesas arba paslauga, kuriems sukurti panaudojamos DI, blokų grandinės technologijos ir (ar) robotikos procesų automatizavimo technologijos. Produktas/sprendimas turi būti tinkamas ta pačia veikla užsiimančių įmonių segmentui.

 

Produktu/sprendimu nėra laikomas tam tikros įmonės procesų automatizavimas ar pareiškėjo įmonės procesų automatizavimas.

 

Dirbtinis intelektas (toliau – DI) – tai specialus algoritmas, kuriamas konkrečiai užduočiai spręsti ir procesams optimizuoti, kuris analizuoja savo aplinką ir daro savarankiškus sprendimus nustatytam tikslui pasiekti.

Robotinis procesų automatizavimas (toliau – RPA) – programinės įrangos technologija, leidžianti automatizuoti rutininius, pasikartojančius žmonių atliekamus darbus, užduotis, ir imituojanti žmonių veiksmus sąveikaujant su skaitmeninėmis sistemomis ir programine įranga.

Blokų grandinės technologija – tai skaitmeninė ekonominių operacijų duomenų bazė, kurioje saugomi visi vertę turintys duomenys (pinigų likučiai, nuosavybės teisės, tapatybė, vertybiniai popieriai, draudimo įrašai, medicininiai įrašai ir pan.). Duomenų bazė yra decentralizuota ir veikia plačiame kompiuterių tinkle. Duomenų bazės įrašai saugomi duomenų blokuose, kurie tarpusavyje sujungti į vientisą duomenų blokų grandinę.

Pagrindiniai parametrai ir prioritetai Projektai turi būti įgyvendinami Sostinės regione.

Pagal Juridinių asmenų registro duomenis vertinama, ar pareiškėjas PĮP pateikimo metu yra registruotas Sostinės regione (tai yra gali būti tik ką įkūrta įmonė) ir nėra persiregistravęs iš Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono į Sostinės regioną nuo 2022 m. liepos 15 d.

 

Pareiškėjas yra startuolis

Pagal Juridinių asmenų registro, Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus ir kitus viešai skelbiamus duomenis, vertinama, ar pareiškėjas yra startuolis arba atžalinė įmonė, kuris PĮP pateikimo metu registruotas ne anksčiau nei prieš 5 metus. Ir priklausomai nuo produkto kūrimo stadijos, būtina pateikti reikiamus produkto vystymo įrodymus.

 

Prioritetiniai kriterijai:

1.      Kuriamo produkto ar sprendimo naujumo lygmuo – iki 30 balų.

2.      Pareiškėjo pasirinkta projekto stadija – iki 25 balų.

3.      Pareiškėjo komanda turi patirties įgyvendinant MTEP projektus – iki 25 balų.

4.      Deklaruotos MTEP veiklai skirtos lėšos – iki 5 balų.

5.      Prie projekto prisidedama įmonės lėšomis – iki 15 balų.

Būtina surinkti mažiausiai 40 balų.

Maksimali parama įmonei

(kiek galima gauti?)

 

Iš viso kvietimui skiriama 16,5 mln. eurų.

 

Didžiausias finansavimo intensyvumas: 100 proc.

 

 

Pirmajai stadijai – projektų konkurso būdu skiriama iki 20 000 be PVM.

Šioje stadijoje vykdomos veiklos: rinkos poreikių analizė, technologinės sprendimo koncepcijos rengimas, maketo testavimas, būsimo produkto ar sprendimo sudedamųjų dalių integracija, siekiant patvirtinti jų sisteminį veikimą.

 

Antrajai stadijai –projektų konkurso būdu skiriant iki 66 000 Eur be PVM.

Šioje stadijoje vykdomos veiklos: minimaliai gyvybingo produkto sukūrimas: kuriamas konkretus produkto prototipas, jam suteikiama reikiama konfigūracija, turinys, išvaizda ar kitos savybės, jo veikimą patvirtina laboratorinės arba kitos bandymo sąlygos (tam tikroje socialinėje aplinkoje).

 

Trečiajai stadijai – projektų konkurso būdu skiriant iki 102 000 Eur be PVM.

Šioje stadijoje vykdomos veiklos: galutinis prototipo sukūrimas, produkto tinkamumo rinkai stadijos pasiekimas: produktas pristatomas potencialiems vartotojams, produktų ir paslaugų vystymas pirminėje brandos stadijoje prieš pritraukiant investicinį kapitalą.

Pirmajai ir antrajai stadijai – skiriant iki 86 000 Eur be PVM.

Kas galės padėti parengti projektą?  

Tel. 8 (687) 17007 / 8 (612) 14911

info@europosparama.lt

Kviečiame dalyvauti!

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2022 – 2023 metų preliminarus ES paramos kvietimų planas.

ES paramos verslui kvietimas 

Energetinis efektyvumas pramonei

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Pramonės įmonės (EVRK C sekcija).
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
·       skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos;
·       didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonių skaičius: 496 vnt.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 750 tūkst. Eur.
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 35 mln. eurų.
Iš kurių Vilniaus regionas turi gauti iki 15 mln. eurų, kiti regionai: 20 mln. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 66 proc.

Kada?

 Kvietimas planuojamas 2022 lapkričio – 2023 sausio m.

 

ES paramos verslui kvietimas 

InoBranda

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
MVĮ, didelės įmonės, kai bendradarbiauja su MVĮ
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą;
  • bus sudarytos sąlygos tyrėjams dalyvauti įmonių MTEP veiklose juos įdarbinant, skatinamas inteklektinės nuosavybės kūrimas, apsauga ir licencijavimas, ankstyvoji sukurtų naujų produktų bandomoji gamyba, parengimas rinkai.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonių skaičius: 384 vnt.
Paramą gavusiuose subjektuose sukurtos mokslo tiriamojo darbo vietos: 145
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 6 mln. eurų.
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 15 mln. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 5 proc.

Kada?

 Kvietimas planuojamas 2023 sausio – 2023 kovo m.

 

ES paramos verslui kvietimas 

InoPažanga

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai (kas gali gauti paramą?)
MVĮ, didelės įmonės, kai bendradarbiauja su MVĮ
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą;
  • bus sudarytos sąlygos tyrėjams dalyvauti įmonių MTEP veiklose juos įdarbinant, skatinamas intelektinės nuosavybės kūrimas, apsauga ir licencijavimas, ankstyvoji sukurtų naujų produktų bandomoji gamyba, parengimas rinkai
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonių skaičius: 384 vnt.
Paramą gavusiuose subjektuose sukurtos mokslo tiriamojo darbo vietos: 145
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 4 mln. eurų.
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 20 mln. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.

Kada?

Kvietimas planuojamas 2023 kovo – 2023 gegužės m.

 

ES paramos verslui kvietimas 

MVĮ skaitmeninimas

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Mažos ir vidutinės įmonės.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • skatinti įmones skaitmenizuotis;
  • skatinamos investicijos e. komercijos modeliams diegti, kurie leistų MVĮ persiorientuoti į produktų (jos gaminamų gaminių ir (ar) teikiamų paslaugų) skaitmeninimą, produktų elektroninę prekybą ir pristatymą;
  • investicijas numatoma skirti e. pardavimo sandorių sudarymo sprendimams diegti, paslaugų ir produktų konfigūravimui ir vizualizacijai.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonių skaičius: 1723 vnt.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 12 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 70 tūkst. eurų.
Sostinės regionaui skiriama – 5 mln. eurų.
Vidurio ir vakarų Lietuvai – 7 mln. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.

Kada?

Kvietimas planuojamas 2023 balandžio – 2023 birželio m.

 

ES paramos verslui kvietimas

EcoInovacijos

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Mažos ir vidutinės įmonės.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos;
  • skatinamas aplinkosaugos vadybos sistemos pagal tarptautinių standartų reikalavimus diegimas ir (ar) gamybos technologinių auditų atlikimas.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonių skaičius: 26 vnt.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 1 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 80 tūkst. eurų.
Sostinės regionaui skiriama – 0 mln. eurų.
Vidurio ir vakarų Lietuvai – 1 mln. eurų
Didžiausias finansavimo intensyvumas: apie 80 proc.

Kada?

Kvietimas planuojamas 2023 balandžio – 2023 birželio m.

 

ES paramos verslui kvietimas

InoKonsultacijos

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Mažos ir vidutinės įmonės.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą;
  • skatinamos specializuoto konsultavimo (MTEPI partnerių paieškos, žinių/technologijų perdavimo, MTEPI veiklos skatinimo) veiklos, atsižvelgiant į įmonių vykdomų MTEPI veiklų stadijas, palydint jas iki galutinio produkto komercinimo.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonių skaičius: 289 vnt.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 4 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 897 tūkst. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.

Kada?

Kvietimas planuojamas 2023 gegužės – 2023 liepos m.

 

ES paramos verslui kvietimas

Įgūdžiai MVĮ

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Mažos ir vidutinės įmonės.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą;
  • ugdyti MVĮ reikalingus darbuotojų įgūdžius, leisiančius prisitaikyti prie ekonomikos technologinių pokyčių ir pramonės pertvarkos.
Pagrindiniai parametrai
MVĮ, investuojančios į pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingų įgūdžių ugdymą:  3425 vnt.
 MVĮ darbuotojai, baigę mokymą, skirtą pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingiems įgūdžiams ugdyti (pagal įgūdžių rūšį: techniniai, valdymo, verslumo, ekologijos, kiti): 42000 dalyvių.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 7,5 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 100 tūkst. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: apie 70 proc.

Kada?

Kvietimas planuojamas 2023 gegužės – 2023 liepos m.

 

ES paramos verslui kvietimas

Expo galimybės

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Mažos ir vidutinės įmonės.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • įgyvendinti eksporto konkurencingumo augimą skatinančias priemones;
  • MVĮ veiklos tarptautiškumo ir naujų eksporto rinkų identifikavimo veiklų skatinimas.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonės (iš kurių: labai mažos, mažosios, vidutinės ir didelės):  162 įmonės.
MVĮ produkcijos pristatymai tarptautinėse parodose: 1097 vnt.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 5 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 100 tūkst. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.
Kada?
Kvietimas planuojamas 2023 birželio – 2023 rugpjūčio m.

 

ES paramos verslui kvietimas

Žaliasis eksperimentas

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Pramonės įmonės (EVRK C sekcija).
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos;
  • skatinamos investicijos į inovatyvių aplinkai draugiškų technologijų kūrimą, demonstravimą MVĮ, veikiančiose sumaniosios specializacijos srityse.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonės (iš kurių: labai mažos, mažosios, vidutinės ir didelės):  27 įmonės.
Įmonės, diegusios aplinkosaugos inovacijas, procentais: 64 proc.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 8 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 400 tūkst. eurų.
Visi pinigai skirti vakarų Lietuvos įmonėms.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.
Kada?
Kvietimas planuojamas 2023 birželio – 2023 rugpjūčio m.

 

 

ES paramos verslui kvietimas

Netechnologinės inovacijos

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Mažos ir vidutinės įmonės.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos;
  • skatinamos investicijos į prekės ženklų, įmonės proceso (išskyrus skaitmeninių technologijų diegimą), dizaino ir organizacines inovacijas, ypač tvarių ir didinančių integraciją į tarptautines vertės grandines (toliau – TVG) verslo modelių plėtrą.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonės (iš kurių: labai mažos, mažosios, vidutinės ir didelės):  290 įmonės.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 5 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 175 tūkst. eurų.
Visi pinigai skirti vakarų Lietuvos įmonėms.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.
Kada?
Kvietimas planuojamas 2023 liepos – 2023 rugsėjo m.

 

ES paramos verslui kvietimas

Skaitmeniniai MVĮ čekiai

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
Mažos ir vidutinės įmonės.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • skatinti įmones skaitmenizuotis;
  • skatinamos investicjos MVĮ čekių skaitmeninimo ir technologijų paslaugoms įsigyti.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonės (iš kurių: labai mažos, mažosios, vidutinės ir didelės):   1723 įmonės.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 6 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 70 tūkst. eurų.
Vakarų Lietuvos įmonėms skirta – 4 mln. eurų.
Sostinės regionui skirta – 2 mln. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.
Kada?
Kvietimas planuojamas 2023 rugsėjo – 2023 lapkričio m.

 

ES paramos verslui kvietimas

TUI Invest

 

Klausimas
Atsakymas
Galimi pareiškėjai
(kas gali gauti paramą?)
MVĮ, didelės įmonės, kai jos bendradarbiauja su MVĮ.
Tikslas
(ko siekiama?)
Pagrindiniai tikslai:
  • sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą;
  • skatinamos aukštos pridėtinės vertės TUI (tiesioginės užsienio investicijos) į MTEP vykdymas ir bendradarbiavimas bei technologijų perdavimas tarp didelių įmonių ir MVĮ technologijų ir inovacijų srityse.
Pagrindiniai parametrai
Paramą gavusios įmonės (iš kurių: labai mažos, mažosios, vidutinės ir didelės):  12 įmonės.
Maksimali parama įmonei
(kiek galima gauti?)
Iš viso vienam kvietimui planuojama skirti 6 mln. eurų.
Maksimalus skiriamo finansavimo dydis vienai įmonei: 4 mln. eurų.
Vakarų Lietuvos įmonėms skirta – 3 mln. eurų.
Sostinės regionui skirta – 3 mln. eurų.
Didžiausias finansavimo intensyvumas: 50 proc.
Kada?
Kvietimas planuojamas 2023 lapkričio – 2023 sausio m.

 

 

 

 

Finansinės paskatos startuoliams ir atžalinėms įmonėms kurti DI, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktus ir sprendimus

Ekonomikos ir inovacijos ministerija 2022 m. pabaigoje planuoja paskelbti paramos priemonę

“Finansinės paskatos startuoliams ir atžalinėms įmonėms kurti DI, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktus ir sprendimus”

kurios tikslaspaskatinti startuolius, kuriančius dirbtinio intelekto/robotikos procesų automatizavimo/blockchain technologijas, produktus ir sprendimus.

Projekto rezultatas – įdiegtas(-i) robotinio proceso automatizavimo (RPA) ir/arba dirbtinio intelekto (DI) ir/arba Blokų grandinės technologijos (BGT) sprendimas(-ai). Sprendimu laikoma projekto metu, naudojant RPA ir/arba DI ir/arba BGT priemones sukurtas produktas ar sprendimas.

Galimi pareiškėjai (specialieji atrankos kriterijai):

  • įgyvendintas RPA, DI ar BGT sprendimas. Vertinama, kad iki projekto pabaigos turi būti įgyvendintas (įdiegtas) robotinio proceso automatizavimo ir/arba dirbtinio intelekto ir/arba Blokų grandinės technologijos sprendimas;
  • pareiškėjas yra ne trumpiau kaip 4 mėnesius iki projekto įgyvendinimo plano (paraiškos) pateikimo veikianti labai maža, maža arba vidutinė įmonė (MVĮ).

Maksimali finansavimo arba paramos suma projektui priklauso pagal tai kokią produkto parengtumo stadiją planuojama pasiekti:

  1. iki 20 tūkst. eurų – pirminės stadijos analizei, rinkos poreikio nustatymui, pirminei klientų paieškai, technologinės sprendimo koncepcijos rengimui – prieš minimaliai gyvybingo produkto lygiui pasiekti;
  2. iki 66 tūkst. eurų – minimalaus gyvybingumo produkto kūrimui;
  3. iki 102 tūkst. eurų – dalinai tinkamo rinkai produkto lygiui pasiekti.

Pareiškėjai ir intensyvumas: iki 100 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Prioritetiniai paramos priemonės “Finansinės paskatos startuoliams ir atžalinėms įmonėms kurti DI, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktus ir sprendimus” projektų atrankos kriterijai:

  1. Prie projekto prisidedama privačiomis lėšomis.
    Vertinama ar įmonė prie projekto prisidės nuosavomis lėšomis. Kuo daugiau prisidedama prie projekto, tuo daugiau balų yra skiriama. Šiam kriterijui bus nustatytas didžiausias kriterijaus vertinimo balas.
  2. Įmonė jau yra įgyvendinusi DI (dirbtinio intelekto), RPA (robotinio proceso optimizavimo) ar BGT (bloko grandinės technologijos) sprendimą(-us).
    Vertinama ar įmonė jau yra įgyvendinusi DI, RPA ar BGT sprendimą(-us) už tai yra skiriami papildomi balai. 
  3. Teikiama paraiška į aukštesnę konkurso stadiją.
    Vertinamas į kurią stadiją pateikia paraišką pareiškėjas. Projekte yra trys stadijos:
    Preliminariai minimaliai gyvybingo produkto stadija (pirma stadija);
    Minimaliai gyvybingo produkto stadija (antra stadija);
    Dalinė produkto tinkamumo rinkai stadija (trečia stadija).
    Kuo aukštesnę stadiją yra pateikiama paraiška tuo daugiau papildomų balų yra skiriama.

Finansavimo (paramos) suma (bendras biudžetas) – 16,5 mln. Eur.  Finansavimo forma yra dotacija.

Vienas pareiškėjas gali pateikti tik vieną Projekto įgyvendinimo planą (toliau – PĮP).

PĮP arba Projekto įgyvendinimo planas – tai praeito laikotarpio paraiškos pavadinimo analogas.

Kviečiame dalyvauti naujo 2021-2027 m. laikotarpio pirmame ES paramos kvietime!

 

Pilnas ES paramos verslui priemonės pavadinimas:

2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės

Nr. 05-001-01-05-05 „Skatinti įmones skaitmenizuotis“

veikla

5. Finansinės paskatos startuoliams ir atžalinėms įmonėms kurti DI, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktus ir sprendimus.

Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse (Sostinės ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas)

Ekonomikos ir inovacijos ministerija 2022 m. lapkričio mėnesį planuoja paskelbti ES paramos priemonę

Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse

kurios finansuojama veikla – skatinti naujausių ir aplinkai palankios įrangos ir technologinių sprendimų diegimą pramonės įmonėse.

Priemonės tikslas – projektu siekiama bent 30 proc. sumažinti tiesiogiai ir netiesiogiai išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, palyginus su energijos vartojimo efektyvumo audite nurodytų išmetamu kiekiu.

Galimi kvietimo pareiškėjai – pramonės įmonės, vykdančios pramonės ekonominę veiklą pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 2 red.) C sekciją ) ir kurios pajamos iš šios (-ių) veiklos (-ų) sudaro ne mažiau kaip 51 procentą visų įmonės veiklų.

Maksimali finansavimo arba paramos suma projektui yra 750000 eurų.

Pareiškėjai ir paramos intensyvumas:

  • iki 50 proc., kai pareiškėjas labai maža arba maža įmonė;
  • iki 40 proc., kai pareiškėjas vidutinė įmonė;
  • iki 30 proc., kai pareiškėjas didelė įmonė.

Specialieji paramos priemonės – Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse – projektų atrankos kriterijai:

  1. Projekte numatytos veiklos turi atitikti kartu su paraiškoje pateiktoje energijos vartojimo audito ataskaitoje rekomenduojamas priemones (vertinama, ar prašomos finansuoti veiklos atitinka kartu su paraiška pateiktoje Energijos išteklių ir vandens vartojimo technologiniuose procesuose ir įrenginiuose audito, parengto vadovaujantis Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. 1-141 „Dėl Energijos, energijos išteklių ir vandens vartojimo audito atlikimo technologiniuose procesuose ir įrenginiuose metodikos patvirtinimo“).
  2. Pareiškėjas iki paraiškos pateikimo yra ne trumpiau kaip 3 metus veikianti pramonės įmonė, kurios vidutinės metinės pajamos iš savo pagamintos produkcijos per pastaruosius dvejus finansinius metus iki paraiškos pateikimo yra ne mažesnės negu 300 000 Eur, jeigu pramonės įmonė yra didelė įmonė, ir 145 000 Eur, jeigu pramonės įmonė yra labai maža įmonė, maža įmonė ar vidutinė įmonė.

Prioritetiniai paramos priemonės “Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse” projektų atrankos kriterijai:

  1. Projektu siekiama daugiau kaip 30 proc. sumažinti tiesiogiai ir netiesiogiai išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, palyginus su energijos vartojimo efektyvumo audite nurodytu bendru įmonės (pareiškėjo) išmetamu kiekiu.
    Kuo didesnis yra numatytas tiesiogiai ir netiesiogiai išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažinimas procentais, palyginti su energijos vartojimo efektyvumo audite nurodytu bendru įmonės (pareiškėjo) išmetamu kiekiu, tuo aukštesnis balas suteikiamas projektui.
  2. Projekto efektyvumas.
    Vertinamas santykis tarp pareiškėjo planuojamo sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio ir prašomos finansavimo sumos. Daugiau balų skiriama projektams, kurių nurodytas santykis yra didesnis.
  3. Pareiškėjas yra pramonės įmonė, kurios metinis sutaupytos pirminės energijos kiekis yra didesnis.
    Kuo pramonės įmonės planuojamas sutaupyti metinis pirminės energijos suvartojimo kiekis yra didesnis, tuo aukštesnis balas suteikiamas projektui.

Finansavimo (paramos) suma – 35,0 mln. Eur.  Finansavimo forma yra dotacija.

Vienas pareiškėjas gali pateikti tik vieną Projekto įgyvendinimo planą (paraišką).

Kviečiame dalyvauti naujo 2021-2027 m. laikotarpio pirmame ES paramos kvietime!

Pastaba didelėms įmonėms: pareiškėjas privalo pateikti atlikto privalomojo energijos vartojimo audito ir papildomo energijos vartojimo audito ataskaitą, jeigu tokio audito atlikimo tikslingumas buvo nustatytas privalomojo audito metu, kai pareiškėjas yra didelė pramonės įmonė.

Pažangos priemonės veiklos (poveiklės) pavadinimas:

2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-04-02 „Skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos“ veikla „3. Didinti energijos vartojimo efektyvumą (EVE) pramonės įmonėse (Sostinės ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas)“